Najlepsze sposoby na bezsenność po alkoholu

Zdarza się czasem, tak, że po imprezie wracasz do domu i na skutek przyjętych w trakcie biesiadowania drinków, nie możesz zasnąć? Chciałbyś zasnąć, ale myśli wirują w Twojej głowie i nie możesz zmrużyć oka? Jak sobie pomóc w takiej sytuacji, dowiesz się tego w naszym artykule.

 

Profilaktyka najlepszym sposobem zapobiegania bezsenności po alkoholu

Jeśli nie chcesz mieć problemów z zasypianiem, staraj się kontrolować ilość przyjmowanego alkoholu. To bardzo ważne, żeby nie pić alkoholu na pusty żołądek i regularnie nawadniać organizm jeszcze przed spożywaniem produktów na bazie alkoholu. Bezwarunkowo unikajmy łączenia alkoholu z innymi używkami albo środkami psychoaktywnymi. Takie połączenia są nie tylko niebezpieczne dla naszego snu, ale również stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet w skrajnych przypadkach, mogą stanowić poważne zagrożenia dla naszego życia.

 

Bierzmy pod rozwagę również stężenie przyjmowanego przez nas alkoholu — różne rodzaje napojów wyskokowych są inaczej trawione przez organizm. Piwo, wino, wódka, whisky, różnego rodzaju drinki… nie ma gwarancji, że na każdy z tych alkoholi nasz organizm zareaguje tak samo. Reakcja organizmu na toksynę, jaką jest przecież alkohol, jest też uzależniona od indywidualnej formy danego dnia. Jednego dnia możemy w sposób w miarę bezpieczny wypić więcej, innego zdecydowanie mniej. Bezwarunkowo nie pijmy alkoholu w stanie ciąży lub karmienia piersią!  Jeśli czujemy się osłabieni, nie dokładajmy problemów swojemu organizmowi piciem alkoholu.   W przypadku, kiedy musimy iść na imprezę, nie bójmy się odmawiać przyjmowanych drinków, do alkoholu zdecydowanie lepiej podchodzić z umiarem.

 

ArenaSnu.pl poleca na bezsenność:

 

-15%
Kapsułki Pure Mente zawierają naturalne ekstrakty roślinne i witaminowe, które zadbają o Twój zdrowy sen. Te naturalne składniki zamknięte zostały w łatwej do połknięcia kapsułce, by pomóc Ci pożegnać się z bezsennością.
Redukcja stresu
Szybkie zasypianie
Głęboki sen
Zwiększona regeneracja

 

Sposoby na bezsenność po alkoholu

Jeśli jednak nie udało nam się zachować wstrzemięźliwości wobec alkoholu albo udało nam się ją zachować jedynie w bardzo ograniczonym stopniu i sen nie nadchodzi — niewiele możemy w tym aspekcie zdziałać. Niewiele nie oznacza jednak, że nic nie możemy zrobić.  Absolutnie wykluczone jest przyjmowanie jakichkolwiek leków nasennych po spożyciu alkoholu. Jeśli zatem wypiliśmy alkohol, a sen nie nadchodzi,  najlepiej wtedy odpuścić zasypianie i po prostu wstać z łóżka.

 

Zajęcie czymś głowy oraz ciała pozwoli nam na regenerację po alkoholu i ograniczy stres związany ze stanem organizmu po spożyciu. Proste ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, oglądanie ulubionego filmu — te wszystkie działania mogą odwrócić naszą uwagę od braku snu.  Jeśli jednak ilość spożytego alkoholu sprawia, że takie działania nie są możliwe do podjęcia, wybierzmy mniejsze zło, jakim jest wymuszenie i wywołanie nudności.

 

Jeśli ilość wypitego alkoholu jest zbyt duża do przetrawienia, pozbycie się treści żołądkowej może pomóc organizmowi uporać się ze skutkami wcześniejszego picia.  Najprostszym, najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na wywołanie wymiotów jest  podrażnienie tylnej ściany gardła poprzez włożenie dwóch palców do przełyku. Nie jest to przyjemne, ale bardzo skuteczne i docelowo — pomaga.

Bardzo ważnym jest również pamiętanie o tym, żeby po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu kłaść się wyłącznie w pozycji bocznej ustalonej — tak zwanej pozycji bezpiecznej. Ogranicza to ryzyko zadławienia się treścią żołądkową w przypadku kiedy zatrucie alkoholem jest dosyć duże. Pamiętajmy, że w pozycji bocznej powinien kłaść się każdy, kto wcześniej spożywał alkohol, ponieważ czasami nawet mała dawka alkoholu może spowodować zatrucie i wymioty. Ułożeni w pozycji bezpiecznej, a wcześniej nieco zmęczeni wysiłkiem fizycznym, z pewnością szybko poradzimy sobie z bezsennością po alkoholu.

Przewiń do góry