Najbardziej skuteczne leki na bezsenność w menopauzie

Menopauza to okres, który w końcu kiedyś nadchodzi w życiu każdej kobiety. Szeroki zakres zmian w organizmie, jaki następuje w tym okresie, może dawać różne objawy. Uderzenia gorąca, huśtawka emocjonalna, a także bezsenność to jedne z najczęstszych przypadłości, na jakie skarżą się kobiety przechodzące menopauzę.

 

Jak sobie radzić z objawami menopauzy, zwłaszcza z bezsennością? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

 

Domowe sposoby na bezsenność w menopauzie

Jeśli uważasz, że objawy menopauzy nie dokuczają Ci tak bardzo mocno, możesz sięgnąć po naturalne składniki spożywcze o właściwościach leczniczych. Olej z wiesiołka posiada cudowne właściwości lecznicze a przy tym działa łagodnie i nie powoduje skutków ubocznych. Wiesiołek zmniejsza bóle miesiączkowe, łagodzi bolesność piersi i zespół napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto, czyni proces menopauzy o wiele bardziej znośnym i pomaga w walce z bezsennością.

 

Picie przed snem herbatek ziołowych również może pomóc. Napar z rumianku, napar z melisy czy napar z werbeny to nie tylko zdrowy i smaczny napój, ale przede wszystkim środek o działaniu lekko uspokajającym i nieco nasennym. Zioła to dobra alternatywa dla farmakologii i innych domowych sposobów łagodzenia bezsenności, nie mogą być jednak stosowane w połączeniu z lekami.

 

ArenaSnu.pl poleca na bezsenność:

 

-15%
Kapsułki Pure Mente zawierają naturalne ekstrakty roślinne i witaminowe, które zadbają o Twój zdrowy sen. Te naturalne składniki zamknięte zostały w łatwej do połknięcia kapsułce, by pomóc Ci pożegnać się z bezsennością.
Redukcja stresu
Szybkie zasypianie
Głęboki sen
Zwiększona regeneracja

Bezsenność w menopauzie — kiedy należy udać się do lekarza?

Są jednak przypadki, kiedy ani wiesiołek, ani zioła, ani żadne inne domowe sposoby nie działają w walce z bezsennością. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza. Nie zawsze jednak lekarz pierwszego kontaktu będzie w stanie nam pomóc. W przypadku zmian hormonalnych, które zachodzą  w ciele kobiety przy menopauzie, konieczne jest zrobienie wielu specjalistycznych badań. Najlepszym lekarzem specjalistą, który może nam pomóc w tym specyficznym okresie życia, jest lekarz ginekolog endokrynolog.

 

Taki lekarz nie tylko rutynowo sprawdzi nasze narządy rodne, wykona cytologię, ale również zleci i zinterpretuje badania poszczególnych hormonów we krwi. Na bazie tego, dopierze nam odpowiednie środki farmakologiczne łagodzące bezsenność i inne objawy menopauzy.

 

Bezsenność w menopauzie — jakie leki?

Częstą przyczyną negatywnych odczuć podczas menopauzy są spadki estrogenów. Żeby temu zapobiegać, należy przyjmować produkty bogate fitoestrogeny, które są naturalnymi hormonami pochodzącymi ze świata roślin. Leki oraz preparaty z fitoestrogenami to najlepsze rozwiązanie,  kiedy mamy problemy ze snem, a przechodzimy menopauzę. W zależności od decyzji naszego lekarza prowadzącego mogą być zażywane solo lub w połączeniu z innymi, specjalistycznymi środkami nasennymi.

 

Fitoestroneny: izoflawoany, lignany i inne środki są często dostępne bez recepty jako suplementy diety dla kobiet przechodzące menopauzę.

 

Bezsenność, a okres przekwitania — co jeszcze możemy zrobić?

Pamiętajmy, że zdrowy tryb życia to nie tylko jednorazowy zryw, a kształtowanie codziennych, właściwych nawyków i odpowiedniej życiowej postawy. Żeby walczyć z bezsennością w okresie przekwitania, dobrze jest również wprowadzić w nasze życie nieco umiarkowanej aktywności fizycznej.

 

Ćwiczenia gimnastyczne, joga, pilates, trening ogólnorozwojowy pomogą nam zachować ciało w dobrej kondycji. Sprawią, że każda komórka naszego ciała będzie lepiej dotleniona oraz w naszym organizmie wytworzą się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jeśli mamy problemy ze snem, zadbajmy również o odstawienie używek i wzbogaćmy codzienną dietę o produkty bogate w fitohormony. Nasiona słonecznika, nasiona sezamu, nasiona z lnu, produkty na bazie soi — ta  żywność to nasi sprzymierzeńcy w trakcie menopauzy. Jedzmy je na zdrowie i na dobry sen.

Przewiń do góry